SAKARYA KOCAALİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Emekli Öğretmenlerimizi Okullara Davet Ettik

Emekli Öğretmenlerimizi Okullara Davet Ettik

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Donatım Öğretmenevi’nde emekli öğretmenlerle bir araya gelen Valimiz Sayın Hüseyin Avni Coş’un “Ülkemizin kalkınmasında ve bugünlere gelmesinde emekli öğretmenlerimizin büyük katkıları olmuştur. Büyük fedakârlıklar sergileyerek vatanına milletine faydalı nesiller yetiştiren emekli öğretmenlerimizin, hayatlarını daha aktif olarak sürdürmeleri ve uzun yıllara dayanan tecrübelerini genç öğretmenlerle paylaşmaları gelecek nesillerin yetişmesine önemli katkı sağlayacaktır.” Sözleri üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, eğitim kurumlarına yazı yazarak, emekli öğretmenlerimizin okullara davet edilmesini istemişti.

Emekli Öğretmenlere vefa niteliği taşıyan bu girişim için ilk cevap Beşevler Ortaokulundangeldi. Beşevler Ortaokulundan emekli olan öğretmenler Osman Kanoğlu, Zeki Kanoğlu, Yunus Akdeniz ve Hanifi Tepe aldıkları davet üzerine okula giderek genç öğretmenlerle buluştu.

Hürriyet İlkokuluna Halil Dervişoğlu, Atatürk Ortaokuluna ise Yunuz Akdeniz misafir edildi.

Gün boyu okulda öğretmenlerle eğitim üzerine sohbet gerçekleştiren emekli öğretmenler tecrübe ve deneyimlerini genç meslektaşlarıyla paylaştılar. Okulun genç öğretmenleri meslek büyüklerine çeşitli hediyeler vererek teşekkür ederken, tecrübelerini aktarmaları için sık sık okula beklediklerini söylediler. Emekli olduktan sonra kendilerini yalnız ve sakin bir yaşamın içinde bulduklarını söyleyen emekli öğretmenler ise hatırlanmış olmaktan duydukları memnuniyeti ifade ederken, bu etkinliğin düzenlenmesine öncülük eden Valimiz Sayın Hüseyin Avni Coş’a, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu’na ve tüm eğitim yöneticilerine teşekkür ettiler.        

 

14-12-201514-12-201514-12-201514-12-201514-12-201514-12-2015

AĞALAR MAH. CUMHURİYET CAD. HÜKÜMET KONAĞI SİTESİ NO 81 İÇ KAPI NO A KAT3 KOCAALİ / SAKARYA - 0 (264) 812 10 10 Dahili 1135

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.